poniedziałek, 5 czerwca 2017

Drink bezalkoholowy na długie gorące popołudnie z arbuza, pomarańczy i napoju gazowanego o smaku limonkowo-cytrynowym.Upału na dobre dają się we znaki. Jednym ze sposobów jest chłodzenie nóg na pomoście w jakimś czystym i spokojnym jeziorze, a drugim sączenie w cieniu drzew … gdzieś w ogrodzie (idealnie pasuje bujany fotel lub hamak) lemoniad, wód smakowych, sorbetów czy właśnie proponowanego drinka bezalkoholowego.
Podaruj sobie leniwe popołudnie 😊Dzisiejsza propozycja to czerwony, lekko słodki, owocowy drink bezalkoholowy wykonany na bazie arbuza zmiksowanego
z dodatkiem pomarańczy oraz ulubionego i bardzo popularnego napoju gazowanego o  smaku limonki i cytryny.


 
Składniki: na jedną szklankę
  • gruby plaster arbuza bez pestek
  • sok z całej pomarańczy lub połowa pomarańczy (obrana ze skórki, pozbawiona albedo i pestek)
  • sok z ½ cytryny - opcjonalnie
  • napój gazowany o smaku limonowo-cytrynowym typu Sprite lun Seven Up

Wykonanie:
Arbuza zamrozić kilka godzin wcześniej. Pomarańczę albo filetujemy i dodajemy do arbuza albo wyciskamy z niej sok. Zamrożonego arbuza kroimy na kawałki (można to zrobić przed zamrożeniem) i wkładamy do blendera kielichowego lub wysokiego naczynia. Dodajemy wybraną opcję pomarańczy i jeśli zdecydujesz się na opcję z sokiem z cytryny – właśnie teraz dodaj sok.
Całość dobrze zmiksować, a następnie uzupełnić napojem gazowanym typu Sprite lun Seven Up. Można dodać kilka kostek lodu i ozdobić miętą.


Smakuje wybornie w upalne popołudnie przed burzą lub o zachodzie słońca.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję, że pozostawili Państwo swój komentarz. Wszelkie uwagi są mile widziane i czytane.
Mam nadzieję,że do zobaczenia :)